mieszkania.gpv.pl

Kupno mieszkania

Fakty, porady - Warszawa, cała Polska, agencje nieruchomości, spółdzielnie mieszkaniowe, księgi wieczyste, ogłoszenia, kredyty... czyli krok po kroku o tym, jak kupić mieszkanie:-)


3. Jak i gdzie szukać ofert

Gdy mamy już określone preferencje, możemy zacząć szukanie ofert. Gdzie ich jednak szukać?Nadal popularne są ogłoszenia gazetowe, ukazują się nawet specjalne gazety zawierające jedynie ogłoszenia nieruchomości (wybrane tytuły: "Oferta", "Nieruchomości bezpośrednio"). Popularny jest też środowy dodatek do "Gazety Wyborczej", który zawiera sporo ogłoszeń.

Ja jednak polecam szukanie w internecie. Wywodzę ten wniosek z własnego doświadczenia - po przeszukaniu ofert w sieci zwykle stwierdzałem, że ogłoszenia w gazetach są tak naprawdę powieleniem tego, co już widziałem w internetowych ogłoszeniach. Co więcej, ogłoszenia gazetowe są zwykle krótkie i podają niepełną informację o mieszkaniu. Gdyby tylko nimi się sugerować, trzeba by dzwonić pod każdy z podanych numerów...

A już największa "perfidia" ogłoszeń gazetowych to fakt, że 90% tych ogłoszeń wygląda jak anonse osób bezpośrednio je sprzedających, tymczasem po zadzwonieniu pod podany numer okazuje się, że jest to agencja nieruchomości. Co więcej, większość ogłoszeń gazetowych jest nieaktualna, bo czas od zgłoszenia do publikacji bywa tam długi. Ogłoszenia internetowe ukazują się za to od razu i jest większa szansa na to, że są aktualne.

Tym niemniej, szukając w internecie, trzeba się również nauczyć ostrożności. Po pierwsze, tutaj także większość ogłoszeń pochodzi od agencji, plusem jest jednak to, że od razu to widać, a poza tym opisy mieszkań są znacznie bardziej szczegółowe, często też obejrzeć można zdjęcia. Faktem jest też, że wiele ogłoszeń i tu bywa nieaktualnych, bo biura czasem idą "na łatwiznę" i używając specjalnych programów, wrzucają w serwis ogłoszeniowy całą swoją bazę ogłoszeń, z których tylko niektóre są nowe, a reszta to już dawno sprzedane mieszkania, których z lenistwa nie usunięto... Ale cóż, nic niestety nie jest doskonałe;-)

Przeglądając ogłoszenia możesz się także zorientować, że wiele ogłoszeń powtarza się, tzn. kilka ogłoszeń dotyczy tego samego mieszkania. Jest tak dlatego, że niektórzy sprzedający zgłaszają swój lokal do kilku agencji i każda z nich publikuje swoje ogłoszenie.

Najważniejsze serwisy ogłoszeniowe w polskim internecie to: www.gratka.pl/dom, www.trader.pl (inna wersja to: www.nieruchomosci.onet.pl) oraz www.aaaby.pl/nieruchomosci/. Ciekawa strona to także www.mls.com.pl, gdzie prezentowane są tzw. oferty na wyłączność, tzn. mieszkania sprzedawane tylko przez jedną agencję nieruchomości.

Następna strona
Powrót do strony głównej

Polecamy także serwis Kredytów Mieszkaniowych - porady kredytowe, oferty najlepszych banków


Copyright 2006-2008, All Rights Reserved

W celu kontaktu z adminem napisz e-mail na adres konta (at) kontabankowe.pl | Projekt graficzny: Szablonownia.

Polityka prywatnosci